Jak już wspominaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych wpisów, warsztaty kulinarne są jednym z pomysłów na niecodzienną integrację pracowników. Oczywiście to nie wyklucza, że nie możemy się na nie zapisać indywidualnie. To sposób spędzenia czasu zarówno dla grup zorganizowanych jak i pojedynczych osób. My w dzisiejszym wpisie postaramy się szczegółowo opisać jak najlepiej przygotować się do nich od strony organizacyjnej.

Warsztaty kulinarne online to przede wszystkim dobra zabawa i doskonały sposób na integrację nie tylko dla miłośników gotowania, ale także dla amatorów. Uczestnicy takiego firmowego eventu online podczas trwania zajęć mają świetną okazję, by poznać się od zupełnie innej strony – i to wszystko podczas wyzwań jakimi jest przyrządzanie nowych, nieznanych dań. W trakcie wspólnego gotowania, uczestnicy mogą wymieniać się nawzajem swoimi doświadczeniami, porównywać efekty i świętować wspólnie zwycięstwa. Zespół dzięki temu przełamuje lody i nawiązuje inny wymiar relacji.

A jeśli zastanawiacie się nad tematyką gotowania to możecie wybrać dowolny rodzaj kuchni, bądź zrobić uprzednio ankietę i sprawdzić co preferują Wasi goście i jakie są ich oczekiwania. Choć z doświadczenia wiemy, że ciężko jest dogodzić każdemu i ciężko jest zgrać zainteresowania wszystkich osób jednocześnie. Stąd też propozycja, aby już z góry narzucić jeden temat gotowania. 

Prowadzący warsztaty, czyli szef kuchni najczęściej będzie prowadził transmisję na żywo ze studia kulinarnego, które wyposażone powinno być w sprzęt najwyższej półki. A menu dobrane tak, by uczestnicy wykorzystując swoje podstawowe wyposażenie kuchenne, mogli wykonać wybrane dania. Streaming eventowy online odbywać się może na dowolnie wybranej przez was platformie, na której uczestnicy przez cały czas jego trwania będą mieli możliwość utrzymywania stałego kontaktu z prowadzącym.

warsztaty kulinarne online przestrzen green screen do organizacji

Jak prawidłowo zorganizować warsztaty online?

  1. Wybierz termin spotkania z wyprzedzeniem — pozwoli Ci to uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z małą ilością czasu na przygotowania
  2. Wybierz szefa kuchni, z którym chcesz przeprowadzić warsztat. Wybór może być uzależniony od rodzaju kuchni jaką serwuje, bądź też od popularności takiej osoby. Zastanów się, czym chcesz zaskoczyć odbiorców.
  3. Zarezerwuj studio streamingowe oraz ekipę realizacyjną — warto wybrać sprawdzonych realizatorów, którzy dadzą Ci gwarancję prawidłowego przebiegu transmisji
  4. Wybierz odpowiednią platformę
  5. Poinformuj gości o spotkaniu
  6. Przedstaw regulamin warsztatów
  7. Zakup i wyślij odpowiednie składniki spożywcze do skomponowania dań dla uczestników warsztatu. Koniecznie dopytajmy tylko o wszelkie alergie, uczulenia oraz dietę. Nie każdy je mięso oraz nie każdy toleruje laktozę. Dlatego po zapoznaniu się z powyższym, zróbmy dopiero zakupy i w razie takiej konieczności, prześlijmy zamienniki produktów.
  8. Wyślij zaproszenie do wirtualnego spotkania i połączcie się
  9. Gotujcie i bawcie się dobrze!

*Ważne jest, aby zadbać o odpowiednie łącze światłowodowe w wirtualnym studio do transmisji live, bądź w razie przerwy w dostawie prądu — zadbać o dostęp do agregatu. Przy okazji, takie zabezpieczenie dotyczy każdej realizacji eventu on-line — nie tylko w tym konkretnym przypadku. Miejcie to zawsze na uwadze!

Liczebność grup najlepiej ograniczyć do ilości osób, z którymi będziemy w stanie nawiązać bezpośrednią relację i w każdej chwili pomóc, doradzić przy przygotowywaniu dania. Rekomendujemy grupy ok. 30 osobowe, jednak równie sprawie i z tym samym zaangażowaniem możliwe jest zrealizowanie ekskluzywnych warsztatów dla większej ilości osób.

Live cooking to przede wszystkim świetna zabawa i dla pasjonatów gotowania jak i dla osób, które do kuchni wchodzą tylko po to, by wstawić wodę na herbatę.

Czego potrzebujemy do przeprowadzenia warsztatów online?

Do uczestnictwa w kursach online wystarczy laptop, stabilne łącze internetowe oraz półprodukty dostarczone wcześniej przez organizatora. Możemy również pokusić się o podłączoną dodatkową kamerkę oraz mikrofon, jednak ze strony uczestnika nie jest to wymagane.

Warsztaty kulinarne online to przede wszystkim aktywne uczestnictwo, dobra zabawa i sposób na team building

  • Wszyscy uczestnicy mają możliwość kontaktu z prowadzącym za pomocą wbudowanego chatu. Wszyscy uczestnicy mają także możliwość podłączenia się do transmisji za pomocą własnej kamery i mikrofonu.
  • Uczestnicy warsztatów online, zgodnie ze scenariuszem tworzą potrawy w domowych warunkach na zasadach podobnych jak odbywa się to na warsztatach stacjonarnych
  • Uczestnicy podczas zajęć online rywalizują ze sobą, a także biorą udział w konkursach.
  • Uczestnicy mogą brać udział również w pokazach kulinarnych

Dzisiaj doświadczamy niemożliwego, dlatego organizacja warsztatów kulinarnych online jest czymś zupełnie na porządku dziennym. Widzimy jak zmienia się świat i jak wszystko możemy przenieść do świata online — wszelkie imprezy kulturalne, team buildingowe. W tych ciężkich czasach działajmy dalej, aktywizujmy się i nie poprzestańmy na czymś z racji ograniczeń spotkań stacjonarnych. Pamiętajmy, że dzisiejsze technologiczne możliwości potrafią wszystko przenieść do internetu. Nawet targi, o których pisaliśmy w poprzednim blogu. Dzięki organizacji imprez tj. imprezy firmowe, spotkania integracyjne, team building online, warsztaty online dla firm online, jesteśmy w stanie dalej utrzymywać nasze relacje z drugim człowiekiem i nie poprzestawać się rozwijać.

Życzymy powodzenia!