“Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, dlatego też budowanie pozytywnego wizerunku firmy jest tak niezwykle istotnym elementem. Niezależnie od branży, w której pracujecie, każde przedsiębiorstwo powinno wzbudzać zaufanie i zachęcać do współpracy. Z tego też względu coraz częściej sięgamy po różnego rodzaju formy promocji marek. Narzędzie marketingowe, jakim jest film korporacyjny, cieszy się dużą popularnością nie tylko w dużych firmach, ale również w małych początkujących biznesach.

Motyw przewodni takiego video to promocja firmy i wzmocnienie jej wizerunku, ale przede wszystkim chcemy się skupić na zaprezentowaniu przedsiębiorstwa od wewnątrz – pokazujemy jaka atmosfera w panuje u nas w firmie, ukazujemy kulturę organizacyjną, relacje społeczne między pracownikami, nasze wartości i misje. Przedstawienie firmy powinno wzbudzać same pozytywne emocje.

Filmy korporacyjne to idealna wizytówka firmy, która w prosty i atrakcyjny sposób przyciągnie uwagę nowych partnerów biznesowych, inwestorów czy pracowników. Zyskasz prestiż i wyróżnisz swoją markę na tle konkurencji. Nagraj film promocyjny lub eventowy dla swojej firmy w studio PCSK. 

wideo i film korporacyjny oraz wizerunek firmy

Jak powstaje film wizerunkowy?

Rozpoczynając przygotowania do nagrania w studio nagraniowym, musisz zadbać zarówno o kwestie techniczne, jak i o szczegółowy scenariusz filmu korporacyjnego, który w odpowiedni sposób spełni założone cele produkcji. Gotowy materiał będziemy mogli odpowiednio zmontować na etapie postprodukcji, upiększając go dodatkowo efektami specjalnymi.

Warto podkreślić, że dużą rolę podczas nagrań do tego rodzaju filmu odgrywa swoboda wypowiedzi oraz odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zróbmy co w naszej mocy, aby po obejrzeniu takiego materiału każdy marzył o pracy w naszej firmie. Nie zapominajmy też o tym, aby pokazać korzyści, jakich mogą się spodziewać przyszli pracownicy. A jeżeli biuro jest nowoczesne i designersko urządzone, pamiętaj, aby tego również nie zabrakło w materiale.

Skoro już mamy chęci, zarys pomysłu – przejdźmy do wyboru doświadczonej ekipy filmowej, której powierzymy realizację naszego filmu promocyjnego. Taka firma wesprze nas w działaniach od samego początku – od konceptu, poprzez realizację, aż po montaż filmu i przekazanie wysokiej jakości materiału. Nasze filmy wtedy z dumą trafią do mediów społecznościowych, serwisów internetowych.

Doświadczona ekipa filmowa to także dodatkowa wartość artystyczna. Specjaliści zajmujący się produkcją filmową widzą rzeczy, których my czasami możemy nie dostrzegać, dlatego warto udać się do sprawdzonych specjalistów w dziedzinie reklamy, filmów promocyjnych, filmów eventowych, którzy doradzą jak zrobić dobre produktowe wideo.

Produkcja filmów korporacyjnych – korzyści

Dobry film promocyjny firmy lub eventu pozwala zyskać nowe szerokie grono odbiorców klientów, inwestorów, pracowników. Materiały reklamowe w formie video pozwalają osiągnąć szerszy zasięg w mediach społecznościowych niż reklama statyczna. Nie jest nowością, że dynamiczny obraz bardziej oddziałuje na odbiorcę, przyciągając jego uwagę.

Do szczegółowych korzyści z powstania takich filmów, możemy zaliczyć:

  1. Większa rozpoznawalność marki
  2. Filmy promocyjne mają wpływ na wzrost sprzedaży produktów czy usług – konsumenci częściej podejmują decyzje o zakupie, jeśli zapoznają się z materiałem wideo danej firmy, która wzbudzi w nich zaufanie
  3. Zyskanie nowych inwestorów – film korporacyjny udostępniony w sieci może także dotrzeć do zagranicznych inwestorów, dając możliwość zaistnienia marki na rynku globalnym
  4. Wyróżnienie się wśród konkurencji – intrygująca koncepcja, dzięki której wszystkie zalety Twojej firmy zostaną zaprezentowane w unikalny, ciekawy sposób i profesjonalny montaż sprawią, że Twoja firma będzie o krok przed konkurencją
  5. Przyciągnięcie lepszych kandydatów do pracy w firmie
  6. Zwiększenie świadomości marki wśród potencjalnych klientów
  7. Propagowanie idei, misji firmy na zewnątrz firmy.

Dlaczego każda firma powinna nagrać film promocyjny?

Firmy posiadające filmy promocyjne, skutecznie ocieplają swój wizerunek, stawiając się tym samym godnym zaufania. Produkcja takiego video jest najskuteczniejszym medium, pozwalającym dotrzeć do świadomości widza. Dzięki temu łatwiej o lojalność odbiorców, klientów, kontrahentów.

Jeśli zastanawiasz się nad takim filmem w swojej firmie, skontaktuj się z nami. Umówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie na rozmowę telefoniczną lub niezobowiązujące spotkanie. Pozwól nam poznać Cię lepiej, abyśmy mogli przygotować skuteczne rozwiązania biznesowe dla Twojej firmy.

Zespół PCSK!