Wydarzenia motoryzacyjne od lat cieszą się dużą popularnością. Organizacja eventów samochodowych może przybierać rozmaite formy – zlot pojazdów zabytkowych, wystawa pojazdów zabytkowych, zlot motocyklowy, targi motoryzacyjne, czy piknik motoryzacyjny. Ale to nie jedyne imprezy organizowane dla fanów tej branży. Oferta motoryzacyjna jest naprawdę bogata, a my w dzisiejszym artykule przedstawiamy Wam najciekawsze pomysły na wyjątkowe wydarzenia samochodowe.

Głównym celem wydarzeń motoryzacyjnych jest promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stały się one niejako odpowiedzią na stały wzrost samochodów w Polsce i coraz większy ruch drogowy. Pozwalają zwiększyć kompetencje w zakresie prowadzenia samochodów, które – jak wiadomo – wiążą się z mniejszym prawdopodobieństwem udziału w wypadku, a także bycia ukaranym grzywną za naruszenie przepisów kodeksu drogowego.

pomysl na event motoryzacyjny w PCSK

W ramach eventów motoryzacyjnych najczęściej organizowane są:

1) Pikniki bezpieczeństwa. Atrakcji może być mnóstwo. Od prezentacji wozów służb mundurowych, polowy szpital, gry symulacyjne, po występy artystyczne. Zdarza się, że tego typu eventy rozbudowywane są dodatkowo o moduły dla rowerzystów i pieszych. Takie ,,bezpieczne” eventy są dobrze odbierane przez społeczeństwo. Pikniki bezpieczeństwa to też dobra okazja, by przypomnieć mieszkańcom o wspólnym bezpieczeństwie i uświadomić, że to my sami decydujemy o bezpiecznym powrocie do domu.

Na takie wydarzenia jako jedną z atrakcji, śmiało możemy polecić autorskie warsztaty Skoda Auto Szkoła, których celem jest podniesie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz propagowanie wzajemnego poszanowania na drodze. Mobilne stoisko uwzględnia:

 • symulator czasu reakcji
 • wagę przeciążeniową – sprawdź jaka jest „siła drobiazgów”
 • alkogoogle
 • trenażer rowerowy
 • rowerowy tor przeszkód dla dzieci
 • motopuzzle
 • konkursy dla dzieci i dorosłych
 • retro stację (hulahop, skakanki)
 • symulator dachowania, zderzeń
 • a do tego krótkie szkolenie z zakresu prawidłowej pozycji za kierownicą przeprowadzone przez certyfikowanych trenerów Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Poznań

2) Eventy połączone z pokazami gaszenia pożarów i ratownictwa drogowego

3) Konkursy i rywalizacje na symulatorach

 • symulatory wyścigowe – rajdowe emocje
 • pitstop zmiany koła na czas
 • trenażer czasu reakcji –  dwustanowiskowy – idealny na rywalizację pomiędzy uczestnikami
 • symulator zderzenia – uświadamia jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa
 • symulator wybuchu Air-Bag wystrzeliwuje prawdziwe poduszki powietrzne i pokazuje jak prawidłowe ustawienie fotela i rąk na kierownicy może uratować nam życie
 • symulator dachowania – urządzenie umożliwiające przeżycie dachowania samochodu w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach

4) Event połączony z offroadem

Off road to wydarzenia dedykowane fanom terenowej jazdy, przygód i trudnego terenu. Przejazdy po bezdrożach samochodami 4×4 to okazja do tego, by przeżyć niesamowite emocje i stawić czoła licznym przeszkodom na trasie.

5) Targi motoryzacyjne na torze

Targi motoryzacyjne to cykliczne wydarzenia organizowane w wielu miastach w Polsce. Skupiają one miłośników motoryzacji, przedstawicieli wielu znanych marek pojazdów, a także ekspertów ze świata automotive. Charakterystyczne dla targów są stosika, na których prezentowane są m.in. najnowsze modele aut. Dzięki tego rodzaju eventom, ambasadorzy marek mogą w prosty sposób dotrzeć do potencjalnego klienta, bądź partnera biznesowego.

Zorganizowanie targów motoryzacyjnych na torze pozwala dodatkowo na przeprowadzenie jazd próbnych i przetestowanie samochodów w bezpiecznych warunkach.

Miłośników motoryzacji nie brakuje, jednak aby przyciągnąć rzeszę fanów należy odpowiednio się wyróżnić – oryginalne stoisko, ciekawe konkursy z nagrodami, zadania angażujące uczestników to kilka przykładów na to, aby zwiększyć zainteresowanie swoją marką.

6) Eventy połączone ze szkoleniem na torze

W całej Polsce znajduje się kilkanaście torów wyścigowych; są w Warszawie, Krakowie czy w Poznaniu, na których coraz częściej organizuje się imprezy integracyjne lub inne eventy dla firm. Jeżeli odpowiednio wykorzystamy klimat takiego miejsca, profesjonalną obsługę oraz piękne samochody, stworzymy wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci naszych gości.

Można także pójść o krok dalej i zorganizować event połączony ze szkoleniem. Szkolenia z doskonalenia techniki jazdy to z jednej strony forma nagrody dla pracowników lub klientów za współpracę i zaufanie, jakim nas obdarzyli, a z drugiej – możliwość zyskania nowej wiedzy i umiejętności.

Pomysłów na organizację wydarzeń motoryzacyjnych jest wiele. Niezależnie czy zdecydujecie się na organizację targów motoryzacyjnych, eventu firmowego, bądź pikniku, zaplanujemy event z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów – od doboru odpowiedniej lokalizacji, po przygotowanie i realizację scenariusza, aż po fotorelację z wydarzenia.

Jeśli jesteście zainteresowani organizacją eventu motoryzacyjnego, skontaktujcie się z nami, a my  bezpłatnie wycenimy Wasz pomysł!