Sale konferencyjne w Poznaniu to miejsca o wysokim standardzie

Wybór odpowiedniej sali konferencyjnej ma duży wpływ na powodzenie wydarzenia. Możecie o tym przeczytać w poprzednim wpisie Wynajem sali konferencyjnej – na co zwrócić uwagę?

Zapewnienie kluczowych aspektów takich jak dogodna lokalizacja, odpowiednia wielkość sali konferencyjnej, nowoczesne wyposażenie czy klimatyzacja, sprzyja pozytywnym opiniom pozostawionym po zakończonej konferencji.

Sale konferencyjne w Poznaniu to obiekty o wysokim standardzie, które również ze względu na usytuowanie w atrakcyjnym mieście stanowią świetny punkt wyjścia do dalszej integracji.

Poznań to jedno z tych miast, w których zawsze wiele się dzieje. Liczne imprezy kulturalne, konferencje i spotkania biznesowe sprawiają, że jest to miejsce nad wyraz interesujące i przyciągające ludzi z całego świata. Co więcej, posiada ono bogate zaplecze sal konferencyjnych, które stoją na wysokim, europejskim poziomie! Możemy się pochwalić naprawdę dobrym portfolio organizowanych wydarzeń w tym mieście!

Konferencje – Poznań to doskonałe położenie i komunikacja

Poznań jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Zatem uczestnicy konferencji, która odbywać się będzie w Poznaniu nie będą mieć trudności, aby dotrzeć na miejsce. Niezależnie od tego, czy goście wybiorą podróż samochodem, autokarem, pociągiem czy samolotem, podróż powinna przebiec bez zakłóceń. Zmotoryzowani uczestnicy wydarzeń najczęściej wybierają dojazd autostradą A2 łączącą Warszawę z Berlinem, a także drogi krajowe nr 11 (północ-południe) lub nr 92 (wschód-zachód).

W otoczeniu dworca w Poznaniu znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, które umożliwiają dotarcie do każdego obiektu konferencyjnego położonego nawet na obrzeżach miasta.

Liczne połączenia lotnicze z większymi europejskimi metropoliami sprawiają, że stolica Wielkopolski jest atrakcyjnym i dogodnym miejscem na organizację konferencji również o zasięgu międzynarodowym. Goście wybierający transport samolotem mogą w 20 minut przetransportować się z Portu Lotniczego Poznań-Ławica na spotkanie biznesowe w ścisłym centrum miasta.

Poznań stanowi połączenie wszystkiego co najlepsze dla organizatora spotkań biznesowych, szkoleń, kongresów i konferencji naukowych. Dostępne sale szkoleniowe i sale konferencyjne w tym mieście pomieszczą ogromną liczbę gości, dając możliwość realizacji naprawdę spektakularnych eventów! To miasto od lat przyciąga imprezy branżowe o różnorodnym charakterze i na różnorodną skalę.

Wyjątkowe atrakcje i zabytki

Poznań jest stolicą Wielkopolski i jednym z największych miast Polski, w których prężnie rozwija się nie tylko biznes, ale też turystyka. Miasto wypełnione jest ciekawymi atrakcjami i obiektami, które warto zobaczyć nawet wtedy, kiedy przybywamy tu tylko w celach biznesowych.

Organizując konferencję w Poznaniu warto skupić się również na zapewnieniu dla uczestników dodatkowych atrakcji – począwszy od bankietów, które mogą się odbywać zarówno w hotelach, holach instytucji kulturalnych czy w restauracjach, na rozrywkach kulturalnych kończąc. Urokliwe Stare Miasto z pięknym rynkiem, zabytkowymi kamienicami i nastrojowymi uliczkami, w których znajduje się dużo kameralnych lokali gastronomicznych, sprawiają, że spacery po mieście pozostają na długo w pamięci każdego uczestnika konferencji.

Scenariusz konferencji w Poznaniu możemy wzbogacić też o wizytę w Muzeum Rogalowym, Muzeum Pyry, regaty Smoczych Łodzi po Jeziorze Maltańskim czy relaks w kompleksie Termy Maltańskie.

Poznań to atrakcyjne miejsce, które urzeka swoimi zabytkami, architekturą oraz ilością znajdujących się w nim uroczych kafejek i restauracji. Typowe dla niego kolorowe budynki zgromadzone wokół przepięknej Starówki, tworzą przestrzeń o niezwykłym charakterze, który jest w stanie oczarować każdą przybywającą osobę.

PCSK centrum szkoleniowo konferencyjne

Szeroki wybór obiektów konferencyjnych

Miasto Poznań słynie w dużej mierze z Międzynarodowych Targów Poznańskich. To obiekt z ogromnymi przestrzeniami wystawienniczymi oraz licznymi salami konferencyjnymi, który dobrze znany jest zarówno organizatorom, jak i uczestnikom wszelkich wydarzeń.

Jednak stolica wielkopolski oferuje o wiele więcej i w tej chwili nie tylko na terenie Targów możemy znaleźć profesjonalne, dobrze wyposażone sale konferencyjne. W Poznaniu mamy wybór blisko 300 sal konferencyjnych, a dodatkowo wsparcia dla organizatorów udziela Poznań Convention Bureau, jednostka działająca w strukturze Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Organizatorzy konferencji mają przeróżne oczekiwania. Niektórzy szukają większych, przestrzennych sal, inni kilku mniejszych, położonych tuż obok siebie. Kluczowym czynnikiem jest również odpowiednie ich wyposażenie, dobra akustyka, czy zlokalizowanie w atrakcyjnej części miasta.

Na szczęście Poznań wyróżnia się naprawdę sporą ilością obiektów konferencyjnych udostępnianych dla najbardziej wymagającego klienta. Chcąc zorganizować konferencje w Poznaniu, skontaktuj się z Poznańskim Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym. Profesjonalne sale szkoleniowo-konferencyjne i zaplecze to miejsce na organizacje spotkania biznesowego, szkolenia lub wynajem pod webinary i live stream wydarzeń.

Bogate wyposażenie techniczne

Sale konferencyjne w mieście Poznań są naprawdę dobrze wyposażonymi przestrzeniami, gdzie wszystkie klasyczne, potrzebne do organizacji udanej konferencji sprzęty udostępniane są dla organizatorów. To miejsca świetnie wyposażone technologicznie, a to właśnie zaplecze techniczne jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze sali.

Poznańskie Centrum Szkoleniowo Konferencyjne to nie tylko sale szkoleniowe, ale też sale konferencyjne do spotkań biznesowych w Poznaniu, targów, studio green screen do realizacji i transmisji wydarzeń na żywo (live stream), sesji zdjęciowych i innych wydarzeń. Znajdziemy tutaj wiele świetnie zaprojektowanych obiektów, w których istnieje możliwość zorganizowania nawet kilkudniowych wydarzeń.

Poznańskie hotele oferują połączenie centrum biznesowego wraz ze świetnymi warunkami noclegowymi. Można więc w nich organizować kilkudniowe szkolenia, konferencje czy inne imprezy branżowe bez konieczności późniejszego przemieszania się uczestników. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby szukające niewielkich sal, jak i organizatorzy wydarzeń na kilkaset osób.

Dostęp do dużej liczby obiektów hotelowych

Miasto Poznań oprócz szerokiej oferty sal konferencyjnych, oferuje też bogatą sieć miejsc noclegowych. W miarę potrzeb na poznańskiej mapie MICE znajdziemy liczne hotele z bogatym zapleczem konferencyjnym. Miasto w 2012 stało się jednym z gospodarzy EURO 2012, co znacząco wpłynęło na poszerzenie się oferty usług hotelowych w późniejszym okresie.

Organizatorzy konferencji w Poznaniu zdecydowanie mają w czym wybierać. Z analizy zebranych przez Główny Urząd Statystyczny z poprzednich lat wynika, że stolica Wielkopolski zajmuje 4 miejsce wśród największych miast Polski względem wielkości posiadanej bazy noclegowej. Miasto dysponuje ponad 676 obiektami hotelowymi na dzień 31 lipca 2019. Do największych poznańskich hoteli należą: Novotel Poznań Centrum, Hotel Mercure oraz IBB Andersia Hotel i dysponują one łącznie ponad jedną piątą wszystkich miejsc hotelowych w mieście.

Sale konferencyjne – Poznań gwarancją udanego wydarzenia!

Decyzja o wynajęciu sali konferencyjnej w Poznaniu to niezaprzeczalnie doskonały pomysł, który z pewnością spotka się z pozytywnym odzewem wśród zaproszonych gości i postawi organizatorów w pozytywnym świetle. Urzekający charakter miasta oraz obiekty konferencyjne o wysokim standardzie sprawią bowiem, że wszyscy uczestnicy konferencji w Poznaniu będą zadowoleni z poziomu spotkania oraz z miejsca, które ułatwi im zarówno pracę, jak i odpoczynek.