Na motywację do pracy wpływają nie tylko zarobki, ale wpływ ma również dobra atmosfera w pracy. Dobre relacje pomiędzy pracownikami, sprawna komunikacja i brak konfliktów – to jedne z czynników, składających się na sukces firmy.

Organizacja imprez firmowych ma na celu wzmocnienie zaangażowania pracowników oraz poprawienie ich wzajemnej komunikacji. W trakcie spotkań po godzinach pracy, mają oni okazję, by się lepiej poznać, nawiązać bliższą więź i dostrzec wspólne pasje, zainteresowania.

Imprezy takie są również cenne dla kierownictwa firmy – podczas takich spotkań, szefostwo ma okazję zauważyć te zdolności i potencjał pracowników, których na co dzień nie są w stanie dostrzec.

Imprezy firmowe – cele

Głównym celem imprezy służbowej jest – tak jak wyżej wspominaliśmy – zintegrowanie pracowników firmy oraz poprawienie ich relacji. Przyczynić się to może do zmniejszenia rotacji w firmie, odczuwania większego zadowolenia z wykonywania swoich obowiązków, a nawet do zwiększenia motywacji do swojej pracy. Wpływa to również na lepszy przekaz informacji – ludzie na spotkaniach integracyjnych otwierają się i przełamują pewne bariery komunikacyjne między sobą, co w późniejszym czasie skutkuje lepszą współpracą również na szczeblu zawodowym.

Impreza integracyjna z pewnością nie powinna być traktowana jak obowiązek służbowy. Powinna być tak zorganizowana, by pracownicy z niecierpliwością oczekiwali tego dnia. Najlepszym sposobem będzie zagwarantowanie niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Oryginalny pomysł na event firmowy

Przykładowe atrakcje na eventy firmowe

Pomysł na event powinien być uniwersalny, ale jednocześnie powinien być zaskakujący. Powinien sprostać gustom i oczekiwaniom docelowych uczestników tego wydarzenia. Choć oczywiście, nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu – to ciekawy pomysł, który będzie wyjątkowy, sprawi, że impreza firmowa okaże się sukcesem.

Pożądaną atrakcją eventu będzie na pewno:

Koncert znanej gwiazdy czy popularnego zespołu

Szczególnie wtedy kiedy będzie to niespodzianka. Jednak na taką opcję pozwolić sobie mogą tylko i wyłącznie firmy, które dysponują większym budżetem.

Innym dobrym pomysłem na imprezę, może okazać się również zorganizowanie

Eventu motoryzacyjnego

Ostatnio dość mocno zyskują na popularności. Można wówczas podzielić zawodników i wzbudzić w nich adrenalinę. Żyłka współzawodnictwa zawarta w tego typu wydarzeniach działa zdecydowanie na ich korzyść. A uczestnicy lubią wygrywać i dążyć do wygranej i to właśnie spełnić mogą motoryzacyjne zawody, atrakcje.

Inne ciekawe pomysły na wydarzenia integracyjne:

Escape room

Integracja pracowników w formie wizyty w escape roomie może oprócz dreszczyku emocji i adrenaliny dostarczyć wielu ciekawych odpowiedzi i rozwiązań, które mogą okazać się pożyteczne w pracy. Kryzysowe sytuacje, w których zostajemy postawieni podczas imprezy integracyjnej w escape roomie, ukazują nasze prawdziwe wnętrze i sposób w jaki radzimy sobie wtedy, kiedy wielkimi krokami zbliża się kolejny deadline lub inna sytuacja, narażająca nas na stres.

Dzięki takim ćwiczeniom możemy zorientować się jak rozwiązywać problemy w sposób opanowany, przemyślany i docenimy wyższość zdrowego, chłodnego rozsądku od gorących, porywczych emocji. Uczestnicy takich zabaw zwracają uwagę, że dzięki nim dowiedzieli się wielu ciekawych odsłon charakteru swoich współpracowników, co przełożyło się potem na lepszą współpracę, bo znali już schematy myślowe swoich kolegów.

Team building

To klasyczna forma gry detektywistycznej, która przyniesie same korzyści dla pracowników. W trakcie rozwiązywania zagadki, pracownicy poćwiczą umiejętności komunikacji w grupie, otrzymają trening zdolności analitycznych oraz wspólnie popracują nad poprawą organizacji pracy.

Gry terenowe

Integracyjne gry terenowe to świetny sposób na to, aby w luźnej, niezobowiązującej atmosferze popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi podwładnych. Rywalizacja wymagająca współpracy w trudnych warunkach przekłada się na efektywne działania w realnym miejscu pracy.

Kreatywne warsztaty kulinarne

Gotujemy w telewizji, w domu, u znajomych. Polska kuchnia przeżywa renesans, gotowanie stało się naszym narodowym hobby. Dlaczego by nie sprawdzić umiejętności kulinarnych podczas imprezy integracyjnej?

Bankiet z dyskoteką

Każdemu pracownikowi należy się chwila relaksu oraz dobrej zabawy. Nieformalne spotkania pracowników to też integracja. Luźna swobodna atmosfera sprzyja zacieśnianiu kontaktów.

Inne pomysły na event firmowy

Oto kilka innych pomysłów na imprezę firmową, które warto rozważyć:

  • Pokazy na żywo (np. Fireshow)
  • Eventy tematyczne (np. lata 80.)
  • oraz wiele innych, o których opowiemy w kolejnych artykułach!

Jakiego charakteru imprezy integracyjne warto organizować?

Wszystko zależy jaką mamy grupę docelową. Jednak naszym zdaniem, ważne jest, aby impreza integracyjna to nie tylko dobra kolacja. Warto zorganizować spotkania, które pobudzą kreatywność pracowników, a także wpłyną na zaciśnięcie ich relacji.

Oddaj sprawy w ręce firmy eventowej

W dzisiejszych czasach, w których dookoła mamy mnóstwo innowacji, nowych technologii, z dnia na dzień pojawiają się nowe atrakcje – ciężko jest sprostać wymaganiom niektórych osób. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań, aby event pracowniczy był naprawdę udany, może być skorzystanie z usług agencji eventowej, która zajmuje się organizacją wydarzeń na co dzień, ma masę nowych pomysłów i wie, jak zadowolić odbiorcę i jak dobrze zorganizować wydarzenie. Szczególnie dlatego, że takie firmy nieustannie prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań, po to, by jak najbardziej zaskoczyć odbiorców.

Profesjonalne ośrodki konferencyjno- szkoleniowe

Przygotowując firmową imprezę integracyjną warto również rozejrzeć się za profesjonalnym ośrodkiem konferencyjno-szkoleniowym – zwłaszcza wtedy, gdy nie planujemy aktywności ruchowej, ale np. warsztaty, szkolenia. Podejmując taką decyzję – praktycznie będziemy musieli jedynie zadbać o program spotkania, gdyż wszelkie problemy logistyczno-techniczne spoczną na barkach personelu zatrudnionego w centrum.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Poznańskiego Centrum Szkoleniowo Konferencyjnego, gdzie od zawsze staramy się świadczyć usługi na najwyższym poziomie, czego efektem i rezultatem jest ogrom zrealizowanych projektów i ciągle powracający klienci.

 

Monika Towściuk

Event manager